Morální dilema na hranicích

S teroristy a diktátory se nevyjednává. Základní pravidlo ve slušné společnosti.

Ve stínu všeobecného Covidového šílenství se vyvíjí konflikt na hranicích mezi Polskem a Běloruskem. Není to jenom hranice mezi dvěma státy. Je to zároveň hranice mezi dvěma světy. Hranice mezi dvěma civilizacemi. Je to hranice Evropské Unie a NATO.

Asi není sporu o tom, kdo tento spor vyvolal. Lukašenko nechal z Iráku dovést tisíce naivních „uprchlíků“. Ti si cestu letadly běloruských aerolinií ještě tvrdě zaplatili. Tyto lidi nechal odvést na hranice a tam je s pomocí armády snaží násilím vytlačit do Polska. Jeho pohraničníci navíc systematicky ničí hraniční oplocení. Uprchlíci se nacházejí na území Běloruska, které jim neposkytuje ani základní životní potřeby. Snaží se je vyhladovět a nahnat je do Polska. Lukašenko jim nasliboval, že se dostanou touto cestou do Německa.

Tito lidé nejsou žádní uprchlíci z válečných zón, kterým máme povinnost pomáhat jednak dle mezinárodních smluv (Vídeňská úmluva), ale i z morálních důvodů. Tito lidé jsou ekonomičtí migranti, kteří se snaží dostat do Evropy (Německa) a čerpat tady štědré sociální dávky.

Tito lidé nemají na azyl v Evropě žádný nárok a není tedy důvod je na území EU vůbec vpustit. Tito lidé byli naivní a uvěřili slibům mezinárodního teroristy, který nechává unášet civilní letadla. Tito lidé uvěřili komunistovi. Diktátorovi. Tento člověk brání dodávkám humanitární pomoci z území Polska těmto lidem. Tento člověk se chová jako nefalšovaný komunista. Ti také nechávali postřelené lidi u Berlínské zdi vykrvácet a zemřít. On je nechává o hladu a mrznout.  

Někteří už se vrátili do Iráku a vypovídají, že se Lukašenkovi vojáci chovají podobně jako bojovníci Islámského státu.

Za posledních 6 týdnů mezi nimi došlo k asi 15 úmrtím. 

Foto: Leonid Schenglov

Za blbost se platí. Ano, ale. Máme právo těmto lidem nepomoci? Máme právo nejednat s teroristou? Jako slušná společnost.  Máme právo si říct, že jsou to naivní hlupáci (což nepochybně jsou), kteří naletěli a nechat je v hraničních lesích zmrznout? Máme právo si říct, že jsou to muslimové a ti by nás křesťanské psy klidně zmrznout nechali? A buďme si jisti, že nechali.

Kde je hranice humanity a milosrdenství a kde je hranice morálních zásad? Když prokážeme milosrdenství, terorista vyhrál a bude do Evropy posílat migranty ne po stovkách, ale po tisících. Když budeme zásadoví, budou umírat lidé. Teroristovi je to jedno a ukáže na nás, jak jsme nehumánní.  Společnost v Evropě je silně rozdělena. Část chce tyto lidi přijmou, část by jim nedala ani láhev vody.

Pro mě není ani jedna poloha přijatelná. 

Nebylo by řešením všechny ty lidi po jednom vpustit do Polska, poskytnout jim základní lékařskou pomoc a do jednoho je na místě zatknout a deportovat do Iráku? A udělat té deportaci řádnou marketingovou podporu? Ve všech muslimských zemích, ze kterých do Evropy proudí migranti.

Jak hodnotíte tento příspěvek?

Klikněte na hvězdičky a ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnotilo: 2

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Okomentujte příspěvekNejlépe hodnocené příspěvky

Nejnovější komentáře k příspěvkům

UVÍZLI JSME V SÍTÍCH :-)

Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
Zdá se, že jsou tam už na něj připravení. 👍🏼😀
před 1 měsícem
View on Instagram |
1/4
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
Pecka! Děkujeme a gratulujeme! 👍🏼😀 Nakone jsme to #SPOLU dokázali! #TaktoANO
před 2 měsíci
View on Instagram |
2/4
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
Pražské primátorky 2021 #prazskeprimatorky
před 3 měsíci
View on Instagram |
3/4
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
Steak tartare with truffle mousse. Delicious! 👍🏼 #slovenia #visitslovenia #isola #muzemedoporucit
před 5 měsíci
View on Instagram |
4/4


To, co se dnes zdá být jako tragédie nebo ztráta, se zítra jeví úplně jinak. Většinou zjistíme, že je to nový začátek nebo minimálně šance. Jde o to, dát sám(a) sobě šanci.
— Pavel Pulkráb

Copyright 2021 Fine50 © All Rights Reserved